Kanárské ostrovy jsou ideálním místem pro dovolenou

Hledáte místo, kde si můžete dopřát svou dovolenou prakticky po celý rok, ale nechcete utrácet desítky tisíc za exotickou dovolenou například na Maledivách, Seychelách apod.? Příjemnou alternativou mohou být Kanárské ostrovy, které jsou z České republiky velmi dobře dostupné, a navíc cena zájezdů na Kanárské ostrovy je mnohem přijatelnější, než v případě jiných „exotických zemí“.

Kanárské ostrovy tak úplně exotickou destinací nejsou. Nacházejí se přibližně 100 km od západního pobřeží Afriky (Maroka), a díky tomu se vyznačují velmi teplým subtropickým klimatem, které zaručuje příjemné teploty v průběhu léta, ale také jara a podzimu. Celoročně se zde teplota pohybuje od 20° do 30°C, díky tomu jsou Kanáry často označovány jako ostrovy věčného jara. Nejvyšší teploty si budete na Kanárských ostrovech užívat od července do října, kdy maximální teploty vzduchu atakují hranici 30°C, zatímco teplota moře je na příjemných 25°C. Nejchladnějšími měsíci jsou pak leden až březen, ovšem i v této době si zde užijete příjemných 20°C a moře má teplotu 21°C, takže i v této době se dá koupat.

Užijte si dovolenou na sopečných ostrovech

Kanárské ostrovy jsou sopečného původu, což je na jejich povrchu velmi dobře znát. Můžete zde spatřit pravou sopečnou krajinu, ale také bujnou a velmi pestrou vegetaci. Zdejší příroda je velmi unikátní, není tedy divu, že se zde nachází hned několik národních parků, oficiálně náležejícím ke Španělsku, protože Kanárské ostrovy jsou autonomní oblastí Španělska. Zajímavostí je, že se právě na Kanárských ostrovech nachází nejvyšší hora Španělska, Pico de Teide.

Kanárské ostrovy tvoří 7 hlavních ostrovů a řada menších ostrůvků. Mezi hlavní ostrovy patří Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote, které jsou turisticky nejoblíbenější a většina turistů, kteří přijíždějí na dovolenou na Kanárské ostrovy, míří právě sem. Dalšími ostrovy jsou například malebný El Hierro, La Gomera a La Palma. Všechny tyto ostrovy můžete navštívit díky aktuálním zájezdům na Kanárské ostrovy.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.